Ogólne

Sprawdźcie „Co w duszy gra” w Kinie Promień!

Życie jest pełne możliwości, musisz tylko wiedzieć gdzie szukać” – Joe Gardner, „Co w duszy gra”

Tytuł filmu „Co w duszy gra”

Jedno jest pewne, wiemy gdzie szukać filmu, na którym będziecie się świetnie bawić z dziećmi.

A kto wie? Może dowiecie się czegoś więcej o sobie?

Długo wyczekiwana produkcja studia Pixar „Co w duszy gra” już w Kinie Promień!

Od piątku 5 do 18 marca zapraszamy na wyczekiwaną produkcję studia Pixar „Co w duszy gra”.

Film gramy codziennie o godzinie 15:30 i 18:00
Do 12 marca seans o 18:00 w 3D

Wszystkie seanse oczywiście z polskim dubbingiem!

Plakat filmu „Co w duszy gra”

Laureat tegorocznej gali Złotych Globów® w dwóch kategoriach: Najlepszy film animowany i Najlepsza muzyka, ma wszystko z czego słyną najlepsze produkcje Disneya i Pixara.

To historia o poszukiwaniu swojego prawdziwego „ja”, która trafia w czas i potrzeby widzów w każdym wieku.

„Co w duszy gra” to opowieść o sensie życia i relacjach, jakie między sobą nawiązujemy. Historia o tym historia o tym dlaczego ludzkie życie jest wspaniałe i jak odnaleźć odpowiedzi na niektóre spośród najważniejszych życiowych pytań. „Ten film mówi, że trzeba zmienić punkt widzenia, nie koncentrować się na jednej rzeczy, a myśleć szerzej o tym, co życie może zaoferować nam i co my możemy zaoferować życiu”, mówi reżyser Pete Docter. Jak się okazuje, może też wcale nie chodzi o realizację swojego marzenia. „Nie chcieliśmy stworzyć filmu, wywołując w widzach poczucie, że muszą stawiać sobie jakiś konkretny, wielki cel”, mówi producentka Dana Murray. „To jest film dla wszystkich. Każdy może się z nim utożsamić.”

Filmowcy zaczerpnęli inspiracje dla podejścia do filmu i gry postaci z dwóch źródeł: twórczości angielskiego artysty i satyryka Ronalda Searle oraz sposobu animacji, który był zastosowany w disneyowskich „101 dalmatyńczykach” z 1961 r. W zakresie animacji wpływy Searle’a widoczne są w wyrazistych i bezpośrednich pozach na tle czystych kompozycji, które prowadzą oko widza poprzez scenę. Twórcy postawili na istotę eksponowania w danej chwili tylko jednego kluczowego elementu gry postaci aby ułatwić widzowi odbiór najważniejszych scen.

Jazz jest tak istotnym aspektem w filmie, że twórcy chcieli pokazać wszystkie występy muzyków z zachowaniem autentyczności. Uzyskanie aprobaty jazzmanów wymagało zaangażowania kilku działów oraz setek godzin pracy. Nagrano wiele godzin materiałów referencyjnych z różnych ujęć, w tym zbliżenia na ręce muzyków grających na fortepianie, saksofonie, kontrabasie i perkusji. „Wrażenie autentyczności gry Joego na fortepianie i Dorothei na saksofonie to jeden z najważniejszych punktów występu. Oglądając to można zatracić się w muzyce – a przecież o to głównie chodzi”, wyznaje producentka Dana Murray.

Wybory w sferze wizualnej uzupełnia dwutorowe podejście do muzyki. „Nominowany do nagrody GRAMMY® Jon Batiste – wokalista, kompozytor, autor piosenek, lider orkiestry jazzowej i muzyczny geniusz – wyprodukował elementy jazzowe podkreślające szorstkie, nowojorskie piękno filmu”, wyjaśnia Murray. „Kiedy w filmie widzimy ręce Joego na klawiaturze, to tak naprawdę gra Jon. Animatorzy studiowali materiały referencyjne pokazujące Jona przy pianinie, aby uchwycić każdy szczegół jego gry – od sposobu poruszania palcami, po oddychanie”.

„Z kolei za muzykę w filmie »Co w duszy gra« odpowiadają Trent Reznor i Atticus Ross z Nine Inch Nails”, mówi dalej Murray. „Jest taka eteryczna. Ten kontrast jest niezwykle ciekawy. I jest to w przypadku Pixara wybór bardzo nietypowy. Nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. To połączenie niezwykle mi się podoba”.

Reżyserem „Co w duszy gra” jest zdobywca Oscara® Pete Docter („W głowie się nie mieści”, „Odlot”), a producentką Dana Murray (krótkometrażówka Pixara pt. „Lou”). Współreżyserem filmu jest Kemp Powers („Pewnej nocy w Miami”). Scenariusz napisali Pete Docter, Mike Jones i Kemp Powers. Producentami wykonawczymi są Dan Scanlon i Kiri Hart. Autorem kompozycji i aranżacji jazzowych jest Jon Batiste, znany na całym świecie muzyk wyróżniony nominacją do nagrody GRAMMY®. Muzykę skomponowali nagrodzeni Oscarem® Trent Reznor i Atticus Ross („The Social Network”).

Gwiazdy polskiej wersji językowej „Co w duszy gra” – wyjątkowa sesja zdjęciowa

Serdecznie zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć z wyjątkowej sesji zdjęciowej gwiazd polskiego dubbingu promującej film „Co w duszy gra”.

Polska gwiazdorska obsada dubbingowa filmu „Co w duszy gra”

Gwiazdy polskiej wersji językowej „Co w duszy gra”– materiały specjalne

To była moja najpiękniejsza z dubbingowych przygód” – Tomasz Kot

W rolach głównych w polskiej wersji językowej Joe Gardner przemówi głosem Tomasza Kota, a w duszę 22 wcieli się Joanna Koroniewska. W pozostałych rolach będzie można usłyszeć Pawła Domagałę, osobowości sceny muzycznej: Krzysztofa Zalewskiego, Igora Herbuta, Roberta Amiriana oraz gwiazdę polskiej wokalistyki jazzowej Danutę Błażejczyk. A także znanych dziennikarzy radiowych: Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna, Piotra „Kędziora” Kędzierskiego, Krzysztofa „Jankesa” Jankowskiego i Hirka Wronę.

Serdecznie zachęcam do obejrzenia materiałów specjalnych, w których gwiazdy polskiej wersji językowej filmu „Co w duszy gra” opowiadają o filmie, swoich postaciach i pracy nad dubbingiem.