Ogólne Repertuar

Babyteeth – Premiera w Kinie Promień

Pełen nadziei portret nastolatki, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób.

Milla, poważnie chora nastolatka, zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia

[youtube id=”YuCkdRRx51s”]

Eliza Scalen, znana z serialu „Ostre przedmioty” 20-letnia Australijka, którą znamy z „Małych kobietek” Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.

[Opis dystrybutora]

RECENZJE:

Film Shannon Murphy to przykazanie miłości napisane na nowo. Bierzcie i jedzcie z miłości, teraz wszyscy. To najpiękniejszy narkotyk pod Słońcem.”

ONET / Przemysław Bollin

Eliza Scanlen, która w serialu „Ostre przedmioty” kradła sceny samej Amy Adams, zaś w „Małych kobietkach” Grety Gerwig dzielnie dotrzymywała kroku Saoirse Ronan i Florence Pugh, kolejny raz udowadnia, że wyrasta na jedną z najlepszych aktorek młodego pokolenia. Jeszcze ciekawszy jest narkotyczny nieprzenikniony Toby Wallace, który na festiwalu w Wenecji dostał Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.”

KINO / Piotr Dobry

Babyteeth” opowiedziany jest z cudowną lekkością, zawadiacko, z zapierającą dech dawką empatii, a postaciom – choć reprezentują pewne typy – dano głębię.”

VOGUE / Anna Tatarska

Babyteeth” to karuzela emocji, od płaczu, przez taniec, śmiech, po niemożliwy żal, że historia się kończy. „Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy nasze przypisanie do funkcji” – padają takie słowa. Ten film jest zamanifestowaniem tego zdania w sposób skrajny. Ten film uczy kochać bez zahamowań. Wyrażać uczucia, wykorzystywać każdą chwilę.”

ONET / Przemysław Bollin

Olśniewające kolory, dowcip oraz poczucie nieokiełznanej zabawy sprawiają, że to najbardziej oryginalny film festiwalu.”

THE GUARDIAN / Jonathan Romney

Powalający! … z cudownie młodzieńczym i kalejdoskopowym soundtrackiem. Energetyczna, słodko-gorzka historia.”

AWARDS DAILY