Ogólne

Dwie propozycje na Dzień Kobiet w Kinie Promień

W tym roku mamy na aż dwie propozycje na Dzień Kobiet!

O godzinie 17:30 zagramy „Małe kobietki” w reżyserii Grety Gerwin, z fantastyczną obsadą najlepszych aktorek Hollywood: Saoirse Ronan, Emma Watson, Florence Pugh, Eliza Scanlen, Laura Dern, Timothée Chalamet oraz Meryl Streep.

„Małe kobietki” to adaptacja jednej z najważniejszych powieści emancypacyjnych autorstwa Louis May Alcott – pionierki literatury kobiecej i literatury dla dziewcząt. Wydana w 1876 roku książka zdobyła ogromną popularność, zapoczątkowując nurt realistycznej powieści dla młodzieży. O sukcesie zadecydowała sprawnie skonstruowana fabuła, przekonująco naszkicowane postacie i opisane, z dużym dystansem i poczuciem humoru zwykłe życie oraz problemy kobiet w XIX wieku.

[youtube id=”G53uak8viDw”]

O godzinie 20:00 zagramy „365 dni” w reżyserii Barbary Białowąs (UWAGA! Wstęp tylko dla osób pełnoletnich lub z prawnym opiekunem).

„365 dni” to erotyczny dramat opowiadający historię dziewczyny, która zostaje porwana w trakcie wycieczki na Sycylię przez włoskiego mafioso. Mężczyzna więzi ją w metaforycznej „złotej klatce” i daje 365 dni na zakochanie się w nim. Film oparty jest na podstawie bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej i już przed wejściem na ekrany budził ogromne kontrowersje, które nieustannie rosną wraz z liczbą widzów (1,5 miliona w trzy tygodnie).

[youtube id=”J79D3hny-e8″]

Oba filmy gramy przez cały tydzień, od 6 do 12 marca.

Zapraszamy!