Ogólne

Oscarowy tydzień w Kinie Promień

W związku ze zbliżającą się ceremonią Oscary 2022 w najbliższym tygodniu kinowym chcielibyśmy zaproponować dwa filmy które otrzymały nominację do tej prestiżowej nagrody , Najgorszy Człowiek Na Świecie oraz Zaułek Koszmarów.

Nie zapominamy o naszych najmłodszych widzach dla których przygotowaliśmy animację Ups2! Bunt Na Arce.

Zapraszamy.

Ups2! Bunt Na Arce

Arka Noego od tygodni dryfuje po otwartym morzu z najlepszymi przyjaciółmi Finim i Idą na pokładzie. Niestety wciąż nie widać brzegu, a zapasy żywności powoli się kończą. Tym samym pokój między mięsożercami i roślinożercami zaczyna być zagrożony. Wszystko to prowadzi do serii niefortunnych zdarzeń, w wyniku których resztki jedzenia i nasi bohaterowie zostają wyrzuceni za burtę. Rozdzieleni przez fale trafiają do niezwykłych miejsc. Ida wraz z nowym kumplem Żelkiem zostaje uwięziona na odległej wyspie. Natomiast Fini budzi się bajecznym zakątku wypełnionym dziwnie znajomymi istotami. Stworzeniami, które żyją razem w harmonii, ale też z niepokojem spoglądają w kierunku coraz częściej dymiącego wulkanu. Kiedy wstrząsy sejsmiczne przybiorą na sile, Fini będzie musiał dokonać niemożliwego i zrobić wszystko, by uratować nowych przyjaciół, odnaleźć Idę oraz własną, pozostawioną na Arce rodzinę.

Film wyświetlamy od 25 do 31 marca o godzinie 15:30.

Czas filmu: 85 minut

Od lat: b.o

Ups2 Bunt na Arce (2020) - Filmweb
plakat filmu Ups2! Bunt Na Arce

Najgorszy Człowiek Na Świecie

Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Film wyświetlamy od 25 do 31 marca o godzinie 17:15.

Czas filmu: 128 minut

Od lat: 13

Najgorszy człowiek na świecie (2021) - Filmweb
plakat filmu Najgorszy Człowiek Na Świecie

Zaułek Koszmarów

Gdy charyzmatyczny Stanton Carlisle (Bradley Cooper) spotyka na swej drodze niezwykłe małżeństwo: widzącą przyszłość Zeenę (Toni Collette) i jej męża, byłego telepatę, Pete’a (David Strathairn), postanawia odmienić swoje dotychczas pechowe życie. Wraz z lojalną i szlachetną Molly (Rooney Mara) zaczyna wykorzystywać naiwność nowojorskich elit by się wzbogacić, a nowo nabyta wiedza szybko okazuje się przepustką do sukcesu. Wkrótce jednak Stanton posunie się o krok za daleko, gdy pod wpływem tajemniczej psychiatry (Cate Blanchett) zdecyduje się oszukać groźnego finansowego potentata (Richard Jenkins).

Film wyświetlamy od 25 do 31 marca o godzinie 19:30.

Czas filmu: 150 minut

Od lat: 15

Zaułek koszmarów (2021) - Filmweb
plakat filmu Zaułek Koszmarów