Ogólne

Propozycje filmowe na początek czerwca

,, Skąd Biorą Się Sny”

Co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny? Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę, jaką można sobie wyobrazić?

Skąd się biorą sny (2020) - Filmweb
Plakat filmu ,,Skąd Biorą Się Sny”

,,Mortal Kombat „

Bohaterem filmu Mortal Kombat jest fighter MMA Cole Young (Lewis Tan), przyzwyczajony do walki o pieniądze. Jest on jednak nieświadomy swojego dziedzictwa i nie wie, dlaczego cesarz Shang Tsung (Chin Han) wysłał swojego najlepszego wojownika Sub-Zero (Joe Taslim), aby się go pozbyć. Dzięki wskazówkom Jaxa (Mehcad Brooks), majora sił specjalnych, który ma to samo znamię smoka co Cole, bohater wyrusza na poszukiwania Sonyi Blade (Jessica McNamee). Ostatecznie odnajduje ją w świątyni Lorda Raidena (Tadanobu Asano), boga piorunów i obrońcy ziemskiego królestwa, który daje opiekę każdemu, kto ma znamię smoka. Cole trenuje tutaj pod okiem doświadczonych wojowników, takich jak Liu Kang (Ludi Lin), Kung Lao (Max Huang) oraz najemnika znanego jako Kano (Josh Lawson). Wspólnie przygotowują się do walki z wrogami z innego świata. Czy trening pozwoli Cole’owi w porę odblokować swoją arcanę, czyli ogromną moc wypływającą z duszy? W końcu w tej walce stawką nie jest tylko życie jego rodziny, ale ostatecznie powstrzymanie Pozaświata. 

Mortal Kombat - nowy plakat. Bohaterowie gotowi do walki - naEKRANIE.pl
Plakat filmu ,, Mortal Komba

,,Nomadland”

W filmie śledzimy losy Fern, która stała się ofiarą kryzysu ekonomicznego z 2008 roku. Mogłoby się wydawać, że sytuacja wymusiła na niej życie na polach kempingowych w swoim vanie, ale w miarę kolejnych minut dowiadujemy się, że był to jej świadomy wybór. Fern zdecydowała się odsunąć od swoich bliskich, oferujących jej na każdym kroku pomoc oraz dach nad głową. Z wielu poruszających scen dowiadujemy się o prawdziwych motywacjach i powodach, dla których bohaterka zdecydowała się porzucić domowe ognisko i wybrać życie podróżniczki.

Oscary 2021: „Nomadland” na podstawie książki z trzema statuetkami -  Lubimyczytać.pl
,,Nomadland”