Ogólne

Propozycje filmowe

Chłopiec Zza Szyby

Pino cierpi na hemofilię. Całe dzieciństwo musiał na siebie uważać. Zabawom rówieśników najczęściej przyglądał się z okna swojego pokoju. Został nazwany „chłopcem zza szyby”. Kiedy jedno z dzieci zauważyło, że Pino je szpieguje, postanowiło go odwiedzić i doprowadzić do konfrontacji. Okazało się, że Pino to sprytny, zabawny i ciekawy chłopak.

Film wyświetlamy od 19 do 28 kwietnia o godzinie 15:45.

Czas filmu: 90 minut

Gatunek: dramat

Chłopiec zza szyby (2020) - Filmweb
plakat filmu Chłopiec Zza Szyby

Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice

Dumbeldore’a

Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

Film wyświetlamy od 19 do 28 kwietnia o godzinie 17:30 ( od 19 do 24 2D dubbing, od 25 do 28 2D napisy).

Czas filmu: 142

Gatunek: familijny/fantasy/przygodowy

Od lat: 12

plakat filmu Fantastyczne Zwierzęta: Tajemnice Dumbeldore’a

Marzec ’68

Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los?

Film wyświetlamy od 19 do 28 kwietnia o godzinie 20:00.

Czas filmu: 122 minuty

Gatunek: romans/dramat

Od lat: 13

plakat filmu Marzec ’68